Dorost - FK Štípa

Dorost

Družstva

Štípa – Kašava 5:1
Štípští dorostenci odehráli v neděli další zápas proti Kašavě. Utkání začalo pro domácí špatně, protože hned v první minutě inkasovali, když si míč nešťastně do vlastní branky srazil Gazda. Po tomto gólu hosté dál tlačili domácí, ale Karalovi se podařilo uchránit svatyni před dalším gólem. V další fázi prvního poločasu se Štípa oklepala a srovnala na 1:1 zásluhou pěkné individuální akce Karafiáta. Do poločasu domácí dál ohrožovali hostující branku, ale do poločasu zůstalo skóre 1:1. Do druhého poločasu , stejně jako v prvním utkání, šli štípští hráči s touhou urvat vítězství a tudíž další tři body do tabulky, jelikož hosté přijeli v deseti a nemohli střídat. Tentokrát padl rychlý gól hned v první minutě druhého poločasu do hostující branky. Karafiát svou druhou brankou v zápase otočil výsledek na 2:1. Hosté už se jen pokoušeli o vyrovnání nákopy na rychlé útočníky, ale obrana domácích fungovala výborně. Další branku Štípy přidal po chybě hostující obrany Holík J., který deset minut poté vsítil i čtvrtý gól domácích, po parádním nákopu Vařáka z vlastní půlky až za nic netušící obranu hostů. Zápas se poté už jen dohrával a pár minut před koncem si střídající Pšeja doslova povodil kašavského stopera a zakončil na konečných 5:1 pro domácí.
Štípa 5:1 Kašava Karafiát 2x, Holík J. 2x, Pšeja
Sestava: Karal, Beneš, Strašil, Vařák, Gazda, Bednařík, Holík T., Holík J., Šták, Karafiát, Okál. Střídali: Slovák R., Slovák D., Pšeja

Mysločovice – Štípa 1:2

K prvnímu zápasu sezóny odcestovali v sobotu dorostenci Štípy do Mysločovic. V prvním poločase se ukázalo, že zápas bude jen o tom, zda se hostům podaří dopravit míč do sítě a cesta byla hodně krkolomná. Domácí víceméně bránili a kromě rychlých brejků, které končily na nohách soupeřových stoperů, nepředváděli téměř nic. Hráči Štípy si vytvořili nespočet šancí a nikdo se by nemohl divit, kdyby skóre po poločasovém hvizdu bylo 0:3, nicméně na tabuli svítilo stále 0:0. Ve druhém poločase hned od začátku Štípa ukazovala, že si přijela pro tři body a domácím už docházely síly. Smůlu prolomil zhruba po deseti minutách druhého poločasu Tomáš Holík, jenž využil chyby mysločovického brankáře při odkopu a přeloboval ho. Po prvním golu hosté předváděli dál rychlý fotbal a vytvářeli si řadu šancí. Mysločovice téměř přestaly běhat a Štípa dál ohrožovala branku soupeře, po dalších deseti minutách zvýšil tentokrát Honza Holík na 0:2 a zápas se už víceméně dohrával. Pět minut před koncem ale zdramatizovali domácí zápas a snížili na 1:2. Poté se už naštěstí nic nestalo a hosté si v premiérovém zápase odnesli první tři body.
Mysločovice – Štípa 1:2 (0:0) Holík T., Holík J.

Sestava: Karal, Kratochvíl, Strašil, Vařák, Beneš, Šták, Holík T., Holík J., Bednařík, Okál, Karafiát

Štípa - Příluky 3:3

Výsledky FK ŠTÍPA Dorost