Hlavní nabídka:

A muži

Družstva
FK Štípa – FC Fryšták B 5:3 (3:2)
Na to, že šlo o první zápas jarní sezony, byla ve Štípě k vidění velmi kvalitní kopaná, a to zásluhou obou celků. V ideálním, slunečném počasí se diváci dočkali celkem 8 branek. Domácí nastoupili v prakticky nejsilnější možné sestavě, hosty zase posílilo několik hráčů z A týmu.
Po úvodním oťukávání vstřelil hostující Skalička ve 4. minutě gól z trestného kopu, když úplně čisté svědomí neměl domácí brankář Mikulík, před kterým míč ale trochu zaplaval. Domácí se pustili do náporu a měli více ze hry. V 15.  minutě hlavou po rohu vyrovnal Stodůlka. Další gól vstřelil krásným a chytrým lobem z levé strany Milan Dlabaja. A na 3:1 zvyšoval ve 30. minutě Roman Holík. Domácí euforii však za dvě minuty poněkud zchladil hostující Hřebačka, který se po dlouhém pasu zničehonic zjevil za domácími obránci a z levé strany prostřelil brankáře Štípy. Ve druhé půli byli hosté lepší, drželi míč, kombinovali, ale do šancí se příliš nedostávali. Když už nějakou měli, zlikvidoval ji domácí brankář, čímž odčinil své drobné zaváhání z úvodu zápasu. Domácí se na půlku soupeře dostávali spíše výjimečně, v 67. minutě však hosté nechali ve vápně úplně volného Gracla, který nezaváhal. Zdálo by se, že je hotovo, ale za pouhou minutu prošel individuálně středem hřiště Hřebačka a svým druhým gólem v zápase opět zkorigoval na rozdíl jediné branky. Hosté nadále tlačili, ale domácí v 87. minutě definitivně rozhodli, když svůj druhý gól v zápase vstřelil Dlabaja.
Branky: Dlabaja Milan 2, Stodůlka Ondřej, Holík Roman, Gracl Michal – Hřebačka 2, Skalička
Sestava FKŠ: Mikulík, Urbánek Hrančík M., Hrančík L.,Kutra, Gracl, Gažda, Jurásek, Dlabaja, Holík R., Stodůlka střídali: Suchý, Sovják, Holík T. Šebík, Reimitz
Štípa – Pohořelice 5:1 (0:0)
  Domácí tým si může postesknout, že je konec podzimní sezóny, protože se rozehrál do velmi dobré formy. Soupeř z Pohořelic sice nepřijel v nejsilnější sestavě, ale šlo o tým tabulkově lépe postavený než domácí. První půle utkání byla vyrovnaná, probíhala víceméně ve středu hřiště, domácí se osmělovali postupně nevýraznými střelami ze střední a větší vzdálenosti, hosté branku domácích neohrozili vůbec. První poločas tak skončil bez branek. Zato ve druhém poločase se hned ve 48. minutě prosadil po zpětné přihrávce zblízka Štěpaník. Ten přidal za dvě minuty další branku po ukázkové narážečce v pokutovém území.  Za další 4 minuty technicky obstřelil brankáře Stodůlka. V 62. minutě se blýskl krásnou akcí mladičký Tomáš Holík, který krátce po příchodu na hřiště obešel 3 hráče a připravil krásně druhý gól Stodůlkovi. Poslední ránu hostům zasadil Gracl. V tu chvíli byli hosté na ručník, domácí ale pod dojmem vedení polevili, prostřídali sestavu a v samém závěru zbytečným nedůrazem dovolili hostům alespoň zkorigovat výsledek.
Branky: Štěpaník 2, Stodůlka 2, Gracl - Ruszelák
Sestava: Suchý – Hrančík M., Šebík, Sovják, Gažda, Gracl, Kutra, Štěpaník, Julina (K), Hrančík L., Urbánek, střídali: Jurásek, Stodůlka, Šarman, Nuhlíček, Holík T.

FK Štípa – Žlutava 5:0 (4:0)
  Domácí potvrdili vzestup formy a začali velmi dobře, když již ve 2. minutě Sovják skóroval hlavou z nenápadné akce. I v dalších minutách byla Štípa jasně lepší a hrála pohledný kombinační fotbal. Hosté se snažili hrát také otevřeně, takže se bylo na co dívat. Padaly i góly - v 9. minutě zvyšoval na 2:0 domácí Kutra. Ve 14. minutě z trestného kopu skóroval Lukáš Hrančík, když technicky obstřelil hostující zeď a ve 22. minutě vsítil svou druhou branku v zápase Sovják. V tu chvíli domácí vedli již 4:0! V dalším průběhu utkání měli s chutí hrající domácí ještě několik čistých gólových šancí, když šli sami na branku, ale všechny jim zneškodnil výborně vybíhající hostující brankář. Jedinou akci zakončenou gólem předvedl v začátku 2. poločasu domácí Kutra, který chytře prošel takřka přes polovinu hřiště a skóroval. Divákům zatrnulo po srážce zkušeného brankáře domácích Navrátila s hostujícím útočníkem. Navrátil byl otřesen ale se sebezapřením utkání dochytal. Od 75. minuty hráli hosté oslabeni o Goiše, který z pozice posledního hráče fauloval unikajícího útočníka a zákonitě musel ven. Domácí poté kontrolovali hru a utkání v klidu dohráli.

KAŠAVA – ŠTÍPA 1:2 (0:1)
V první půli byli i díky rychlé brance lepší fotbalisté Štípy. Když chvíli po změně stran přidali druhý gól, zdálo se rozhodnuto. Kašava však přeřadila rychlostní stupeň, brzy snížila, dostala se do zápasu a hosty zatlačila na jejich půlce. Z mnoha šancí ani během pětiminutového nastavení na vyrovnání nedosáhla. Štípa tak vybojovala důležité, ale současně šťastné vítězství.
Branky: 61. Šarman – 2. Sovják, 57. Šebík. Kašava: Krist – Červenka, Gavenda, Horsák, Zbranek Petr, Krajča, Krčma, Křížka, Šarman, Zbranek Pavel, Tomeček. Střídali: Šumšal, Kostrhůn. Štípa: Mikulík – Hrančík M., Gracl, Šebík, Julina, Stodůlka, Kutra, Štěpaník, Gažda, Sovják, Holík. Střídali: Hrančík L., Zezula, Murka

Štípa – Tečovice B 2:5 (2:3)
 Domácí začali dobře, v prvních minutách měly dva náznaky šancí, ovšem rezerva Tečovic rozhodla o osudu utkání po hrubých chybách domácí obrany prakticky během úvodních dvaceti minut, kdy třikrát potrestala zaváhání soupeře. Štípa herně byla i lepším týmem (vždyť poměr rohů byl snad 10:1 pro domácí), ale absence gólového hráče je znát. Ve vápně jakoby štípští byli bezradní. Gól domácích nakonec vstřelil po velmi pěkné individuální akci Kutra, za chvíli bylo 2:3 a osud zápasu byl na vážkách. Domácí ovšem v konci prvního i začátku druhého poločasu zahodili několik velkých šancí. Naděje domácích na body vzaly za své po hodině hry, kdy Ivan Bořuta, který zkompletoval hattrick a ukončil choutky domácích na zvrat. Definitivní podobu výsledku dal svou druhou trefou v zápase v samém závěru Závoda.
Branky: 33. Kutra, 35. Stodůlka - 6. a 86. Závoda, 12., 21. a 63. Bořuta. Štípa: Mikulík - Hrančík M., Gracl, Reimitz, Jurásek, Šebík, Suchý, Krajča, Julina, Stodůlka, Kutra. Střídali: Štěpaník, Holík, Zezula, Hrančík L. Tečovice B: Sehnálek - Vendolský, Piňos, Kristek, Středulinský, Řiháček, Čeleďa, Soják, Závoda, Bořuta, Ševčík. Střídali: Prokop, Poulíček, Budín.

Hvozdná - Štípa 2:3 na pen. (1:1)
První velkou šanci Štípy, která nastoupila v kombinované sestavě s veterány i dorostenci, měl Julina, ale své sólo neproměnil. Do vedení tak šel mladý tým domácích z penalty, ovšem do přestávky stihl vyrovnat krásnou střelou z dálky Nuhlíček. Po obrátce domácí zpřesnili hru a byli nebezpečnější. I proto se po rychlém kontru a střele Bořuty dostali do vedení, které mohli ještě navýšit, ale několik šancí zahodili. Trest v podobě vyrovnání přišel deset minut před koncem, kdy Štípa po faulu na Romana Holíka z pokutového kopu Nuhlíčkem vyrovnala. O vítězi tak musely rozhodnout až penalty, přesněji šestá série, kdy brankář Navrátil vychytal střelce Hvozdné.
Branky: Juřík P., Bořuta - Nuhlíček 2. Rozhodčí: Dvořák, 60 diváků. Štípa: Navrátil Tomáš – Malík Robert, Navrátil Libor, Gažda Martin, Suchý Michal, Jarek Šarman, Holík Honza, Julina Petr, Nuhlíček Václav, Holík Roman, Suchomel Viktor. Střídal: Štefan Jiří.

Štípa – Hvozdná 3:2 /1:1/ Skřivánek T., Reimitz, Krajča – Kovařík, Rybák

Sousedské derby se odehrávalo před početnou diváckou kulisou, která využila příjemné letní počasí nedělního odpoledne ke sportovně-společenskému vyžití. Většina z osazenstva byla zvědavá, jak se domácí hráči vyrovnají s faktem, že k jistotě záchrany musí zvítězit. První předpoklad úspěchu se naplnil již před samotným utkáním, jelikož se hráči Štípy sešli v dostatečném počtu a dokonce zbylo i pár jedinců na střídačku.Hvozdná se ukázala jako technicky vyspělý a důrazný soupeř, který nechtěl nechat svou "kůži" zadarmo. Na úvodní povedenou gólovou střelu Tomáše Skřivánka zareagovali hosté ješt� � do poločasu vyrovnávající trefou. Zkraje druhého poločasu domácí neproměnili hned dva přímé kopy z desetimetrového punktu !!!, přesto nedeprimováni pkračovali v tlaku, který nakonec přinesl čtvrt hodiny před koncem zasloužené ovoce. Nejprve totiž Reimitz a vzápětí po sólové akci Krajča uklidnili svůj tým a dvoubrankovým vedením povyšili akcie na záchranu ve třetí třídě.
Stínem utkání tak bylo jen zranění Fildy Čecha v samotném závěru střetnutí, kdy neštastně v souboji o míč došlápl a zlomil si zánártní kůstku. Hosté z nařízené penalty korigovali skóre, čemuž leopardím skokem nezabránil ani náhradní brankař "Venca".

Komárov - Štípa 2:3 /1:1/.

Navrátil T. - Malík, Navrátil L. /C/, Štefan J., Reimitz - Takáč, Urbánerk, Skřivánek R., Šebík /Holík M./ - Čech, Sovják.
Branky - Sovják /p/, Čech, Holík M.

V porovnání s předchozími utkání jara jsme nastoupili v silně kombinované ale rozhodně ne slabší sestavě na půdě též se zachraňujícího Komárova. Utkání o tzv. "černého Petra" III. třídy si nenechal proto ujít ani delegát arbitrovského sboru p. Vitásek, který dohlížel na regulérní průběh střetnutí. Hrstka 15 platících diváků v čele s panem Maliňákem na hlavní stíněné tribuně viděla fotbal, který odpovídal postavení obou mužstev v tabulce. Domácí se sice ujali vedení, ale záhy kontroval z pokutového kopu forvard Sovják a ve zbytku první půle se již nic podstatného neudálo. Ihned po nástupu do druhého poločasu jsme však inkasovali druhý gol, ale jelikož tato okolnost není pro tým nic nového, nemohlo to srazit naše odhodlání stav zvrátit. To se taky při 100% plnění taktických pokynů podařilo, když nejrve vyrovnal po skrumáži před brankou Filda Čech a dílo zkázy pro domácí dokonal 10 minut před koncem střídající univerzál Martin Holík, který zužitkoval těžkou dřinu Kuby Sovjáka na levém křídle.
Výhra nás ponechala ve hře o udržení se ve III. třídě a je jen na našich hráčích, jak se postaví k poslednímu utkání se Hvozdnou, kdy potřebujeme bezpodmínečně zvítězit. Ještě jedenkrát děkuji všem 12 lidem, kteří se ve velmi horkém počasí obětovali a v Komárově uspěli.

ŠTÍPA – BŘEZŮVKY 3:4 (1:2)

Domácí začali aktivně a po dvaceti minutách hry se dostali do vedení Krajčou, který potrestal faul soupeře ve vápně z penalty. Bojovní hosté ale výsledek do přestávky otočili, když využili handicapu domácího gólmana, jenž v úvodu zápasu inkasoval zblízka ránu do hlavy a celé první dějství se z toho vzpamatovával.
Štípa ale nesložila zbraně, bojovala, za což byla odměněna po hodině hry, kdy se prosadil Navrátil – na jeho branku přímo z rohu ještě doteď s hrůzou vzpomíná celá obrana Březůvek. Domácí dál dřeli, vytvořili si tlak, ale chyběl moment překvapení. Udeřilo tak na druhé straně, když hosté během deseti minut hned dvakrát pokořili obranu soupeře. Zpět jiskérku naděje osm minut před koncem vykřesal Suchý, ale přestože tlak Štípy s blížícím se závěrečným hvizdem stoupal, na vyrovnání to nestačilo.
Branky: Krajča, Navrátil, Suchý – Lakomý 2, Gregor, Mališka. Rozhodčí: Střelec, 50 diváků. Štípa: F. Čech – L. Navrátil, Šebík, R. Holík, Takáč – Reimitz, Urbánek, Štěpaník, Matušů – L. Krajča, Sovják.

Paseky "A" - Štípa 6:1 /3:0/

Čech - Šebík /Nuhlíček/, Voráč /Holík M./, Urbánek, Reimitz - Gracl, Suchý, Matůšů, Takáč - Krajča, Sovják

V utkání domácí hráči potvrdili roli favorita a s přehledem porazili náš tým. Nutné je ale podotknout, že jsme jim to značně usnadnili naší nedůraznou až ustrašenou hrou, jako bychom se přijeli pouze zúčastnit. Přitom jsme nezačali špatně a mohli jsme dokonce i otevřít skóre utkání, ale koncovka se ukázala jako naší velkou slabinou v průběhu celého utkání. Jakmile se domácí po půlhodině dostali do vedení, uklidnili se a po našich hrubkách ještě do přestávky přidali další dvě branky. Po změně stran lekce s efektivity pokračovala do výsledného stavu zápasu. Čestný gól vstřelil Sovják. Stínem utkání je svalové zranění Martina Holíka, jenž přišlo se závěrečným hvizdem sudího Leblocha.

Štípa - Fryšták "B" 5:5 /1:3/
Čech - Reimitz, Navrátil, Urbánek, Šebík - Suchý, Štěpaník, Takáč, Nuhlíček - Gracl, Holík M.
Střídali - Skřivánek T., Strašil, Malík
Branky domácích Suchý 2, Skřivánek T. 2x, Gracl.

Netypicky v sobotní odpoledne se v sousedském derby s jasným lídrem tabulky z Fryštáku odehrálo utkání rozdílných poločasů. Jako již tradičně jsme opět v první minutě inkasovali a když po dalších obrovských hrubkách v obraně hosté po půl hodině zvýšili na rozdíl tří branek, zdálo se být rozhodnuto. Proto se ani nelze divit skalním fanouškům, že se houfně přesunuli k bufetu, kde v sychravém počasí v hojném množství konzumovali konečně dostupné lihoviny s obsahem alkoholu minimálně 40%. Před přestávkou se přece jen podařilo domácím snížit a po interním "růžičkovsko-naganském"pohovoru asistenta kapitána Urbánka a změnách v sestavě se po přestávce přece jen začaly dít věci. Během čtvrt hodiny jsme najednou vedli 4:3 a to ještě další šance zůstaly nevyužity. Bohužel se ukázala naše nezkušenost a místo zjednodušení obranné fáze jsmě opět začali zmatkovat a kupit chybu za chybou, což tak zkušené mužstvo jako Fryšták bez obtíží potrestalo a najednou jsme zase tahali za kratší konec. V závěru zápasu jsme vrhli všechny síly do útoku a nakonec se nám přece jen podařilo srovnat krok a ze zápasu si tak odnést jeden bod. Jak důležitý bod to bude, se ukáže až v dalších týdnech, nicméně výsledky nedělního kola na klidu domácím moc nepřidali, jelikož většinou sestupem ohrože né týmů bodovaly naplno.

Kostelec - Štípa 1:4 /1:3 poločas/ - Novotný - Holík M. 2x, Šebík, Sovják
Čech - Holík R., Navrátil L., Urbánek, Reimitz - Gracl, Matůšů, Štěpaník, Šebík /Nuhlíček/ - Holík M. /Voráč/, Sovják

Za nepříznivého deštivého počasí se v Kostelci hrálo utkání, které mohlo domácí hráče fakticky zachránit ve III. třídě a naopak náš tým nasměrovat k historickému sestupu do "čtverky". Tuto skutečnost si kluci konečně uvědomili a k zápasu od začátku přistoupili zodpovědně a hleďme - stala se věc nevídaná, neinkasovali v pvních minutách. Naopak sami Kostelec přehrávali, což stvrdili i úvodní brankou utkání, kterou vstřelil z přímého kopu umístněnou střelou náš znovuobrozený bomber Holík Martin, kterého má v hledáčku druholigový Frýdek Místek. Bohužel vedení nám dlouho nevydrželo, když po chybě v rozehrávce vyrovnal prudkou střelou z hranice velkého vápna kostelecký útočník. Štípská bílá mašina ale pracovala na plný výkon a těsně před přestávkou jsme v rozmezí 90 sekund odskočili na rozdíl dvou branek, když se po roce trefil záložník Šebík a opět i po blafáku forvard Holí
k.Tento vývoj skóre byl překvapivý ale zasloužený, nicméně Kostelec nechtěl složit zbraně a v poločase vystřídal tři hráče včetně brankáře. Ve druhé půli se očekával tlak ze strany domácích, ten sice přišel, ale vše spolehlivě řešil a z obrany řídil řízný stoper "Vůle" se svou družinou a spolehlivě chytajícím brankařem. Když těsně před koncem utkání pojistil výsledek Kuba Sovják, mohli si na tribunách spokojeně mnout ruce štípští fanoušci, kterým tak po dlouhé době hráči připravili spokojenou neděli. Doufejme, že na další vítězství, které by nás přiblížilo záchraně, nebudeme dlouho čekat a v sobotu v těžkém utkání s lídrem soutěže z Fryštáku zabojujem a snad i nějaký bod urveme.

Horní řada: Oldřich Mikl, Štěpán Rak, Nikola Fráňa, Radomil Krajča, Michal Hrančík, Filip Čech, Lukáš Hrančík, Roman Voráč, Roman Holík, Václav Nuhlíček, Petr Holík, Pavel Suchý
Dolní řada: Jaroslav Šarman, Jiří Štěpaník, Tomáš Kutra, Tomáš Langer, Viktor Suchomel, Michal Suchý, David Šebík, Radim Holík, Alex Fráňa