2016 - FK Štípa

Turnaj v Zašové
V neděli 13.3.2016 jsme se z účastnili halového turnaje v Zašové.
Turnaj se pořádal pro starší přípravku U11(hráči narození po 1.1.2005 a mladší)
Na kvalitním povrchu a v perfektní hale jsme dosáhli těchto výsledků.
Z účastněná mužstva a výsledky:FK Štípa
TJ Jarcová - 2 : 0
TJ Ratiboř - 3 : 1
TJ Rožnov pod Radhoštěm - 2 : 4
TJ Zašová - 3 : 0
FC Velké Karlovice+Karolinka - 1 : 0
FC Zubří - 2 : 1
Tento vítězný turnaj se nám opravdu vydařil.Kluci hráli s nesmírnou chutí a odhodláním udělat dobrý výsledek.
Na některé akce našich fotbalistů se dalo už i dívat.Podtrhl to výborným výkonem Ondra Navrátil,který byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.
Sestava družstva:Michael Kaňok,Milan Březík,Michal Mareček,Lukáš Libiger,Ondra Navráti,Marek Navrátil,Matěj Ráček a Jiří Štefan.
Branky našich hráčů : J.Štefan - 6 ,L.Libiger - 2 ,M.Ráček - 2 ,O.Navrátil - 1 ,M.Mareček - 1 ,M.Kaňok - 1 ,(gólman)
George.
Turnaj Lipníku nad Bečvou
V neděli 28.2.2016 jsme se zúčastnili halového turnaje  v Lipníku nad Bečvou.
Po předání dárku s místním kustodem Béďou jsme šli na  to.
Zúčastněná mužstva a výsledky:FK Štípa
FK Spartak Lipník nad Bečvou - 0:1
FK Hlubočky - 0:0
Sokol Žalkovice - 1:3
FK Nové Sady - 1:1
Sokol Opatovice - 3:2
TJ Slavkov pod Hostýnem - 4:0
Tento halový turnaj neměl s fotbalem nic  společného. Skákavý míč a malá tělocvična udělala své. Zápasy byly spíš o  bojovnosti a štěstí.
Jediné plus pro kluky? Naučili se autové vhazování a  hlavičky. Nakonec musím kluky pochválit za bojovnost, která pramenila v umístnění  na třetím místě. Jak říkám "bedna je bedna a ta se počítá"
Sestava mužstva: Michael Kaňok, Milan Březík, Michal Mareček, Lukáš  Libiger, Matouš Pekař, Ondra Navrátil, Marek Navrátil, Matěj Ráček a Jiří  Štefan.
George.
Turnaj Fastav Zlín
FC Fastav Zlín pořádal v neděli 21.2.2016 v hale SPŠ Zlín turnaj pro mladší přípravku U9 (hráči narození 1.1. 2007 a mladší).
Turnaje se účastnily týmy: FK Luhačovice, SFK Holešov, Halenkovice, FK Štípa, FK Příluky, FC Fastav Zlín 1, FC Fastav Zlín 2

Výsledky FK Štípa:
FKŠ - FC Fastav Zlín 1 2:9 - než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 0:2, Zlín byl jasně lepší, ještě jsme zkorigovali na 1:2 a 2:4, ale na víc jsme v tomto zápase neměli.
Branky: Ota Holík, Lukáš Procházka

FKŠ – TJ Halenkovice 2:0 - kluci zvedli hlavy a s pozdějším vítězem turnaje sehráli vyrovnané utkání, ve kterém jsme měli i štěstí a výborně nám zachytal brankář.
Branky: Ota Holík, Lukáš Procházka

FKŠ – FC Fastav Zlín 2 1:4 - Zlín byl o něco lepší a zkušenější.
Branka: Ota Holík

FKŠ - SFK Holešov 3:5 - zápas, který mrzel nejvíc, se silným soupeřem jsme nesehráli špatný zápas, ale inkasovali jsme po zbytečných chybách a někdy i díky nepřízni rozhodčího.
Branky: Vilém Libiger, Lukáš Procházka, Martin Pekáček

FKŠ – FK Příluky 5:1 - vyrovnaný zápas proti oblíbenému soupeři jsme větším důrazem rozhodli ve svůj prospěch.
Branky: Ota Holík 3, Lukáš Procházka, Vilém Libiger

FKŠ - FK Luhačovice 1:9 - projevilo se, že většina týmů hrála na 3 čtverky, my jenom na dvě, klukům už došly síly a od začátku bylo jasné, jak zápas dopadne.
Branka: Ota Holík

Konečné pořadí: 1.Halenkovice 15 b., 2.SFK Holešov 13 b., 3.FC Fastav Zlín 1 10 b., 4.FC Luhačovice 9 b, 5.FC Fastav Zlín 2 8 b., 6. FK Štípa 6 b., 7. FK Příluky 0 b.

Naši kluci mohli vidět, že někteří jejich vrstevníci toho umí s míčem mnohem více než oni a že pokud chtějí být taky tak dobří, musí přidat v tréninku. Některé zápasy byly vyrovnané, v jiných jsme nevěděli kam dřív, byl to občas kolotoč.
Pozitivní je, že jsme porazili oba „vesnické“ týmy a dokonce jsme byli jediným mužstvem, které porazilo nakonec vítězné Halenkovice a jako jediným nám Halenkovice nedaly gól.

Hrálo se na velké branky a na velkém hřišti, v rozestavení 4+1, takže si kluci zahráli dosytnosti. Turnaj byl fyzicky velmi náročný; zkoušeli jsme různá rozestavení, proto si většina kluků zahrála jak v útoku, tak i v obraně
Sestava FKŠ: Dominik Forman, Lukáš Procházka, Tomáš Vykopal, Jiří Němeček, Ota Holík, Martin Pekáček, Matěj Slovák, Vilém Libiger, Matyáš Olša
Všem klukům patří poděkování, protože bojovali ze všech sil. Velmi dobře chytal Dominik Forman.